Resultaten 2016

 

Namn Traktor Drag 1 Drag 2 Pulloff Plats Klass
            Gardenpulling 350kg
Erik Jönsson Volvo BM FP 27.60   4  
Patrik Madsen Cub Cadett 125 FP 33.40   2  
Lucas Andersson Wheel Horse FP 22.45   12  
Anton Andersson Volvo BM FP 23.20   10  
Wiktor Andersson Volvo BM Mini FP 31.85   3  
Vincent Såglastbilen FP 25.15   6  
Axel Buregård Jonsered LT 2112 FP 24.65   7  
Katarina Paulsson   FP 26.15   5  
Filip Thelander Blue Warrior FP 24.30   9  
Rasmus Vegehall Western FP 21.60   13  
Hugo Andersson Volvo BM Mini FP 23.0   11  
Oliver Andersson   FP 37.75   1  
Astrid Ruden   FP 24.35   8  

 

            0-2400 Stand.
Julius Nilsson IH276 FP   84.55 4  
Johan Lindahl Viktor 230 FP   102.49 2  
Monia Nilsson Viktor 230 FP   124.65 1  
Hugo Svensson Volvo 400 FP   90.17 3  

 

            2401-3400 Stand.
Bo Nilsson Boxer 350 FP   77.77 2  
Anders Jönsson Boxer 350 FP   72.22 5  
Lars Lindskog Volvo 2250 FP   77.95 4  
Emma Thyren Volvo 700 FP   79.03 1  
Kristoffer Olsson 600 FP   77.33 3  

 

            3401-4400
Janne Nilsson volvo 700 FP   76.87 3  
Arne Nilsson Fiat 980 81.59 86.73      
Alex Pettersson IH1240 FP   85.22 1  
Andreas Paulsson Ford 7710 79.91 97.74      
Kristoffer Larsson Ford 7700 97.91 91.91      
Pontus Wallin Valmet FP   83.17 2  

 

            4401-5700 Stand.
Julle JD  4400 FP   56.55 2  
Rune Böösk  Case Agri King 1370 FP   53.05 5  
Göran Lindahl  Volvo BM 810 69.78 FP   1  
Rasmus Andersson  Volvo 800 69.79 97.38   8  
Stefan Pettersson  Fergusson FP   53.37 4  
Joakim Svensson  2650 Volvo FP   52.67 6  
Martin Wallin  Samle Laser FP   53.44 3  
Ellen Karlsson  810 FP   49.03 7  

 

            5700-7500 Stand.
Fredrik Olsson 1H 1086 FP   45.15 6  
Julle Case 1370 FP   106.91 2  
Niklas Petterssoon Volvo BM 814 FP   63.49 3  
Marcus Dahlman JD FP   FP 1  
Filip Göransson Ford 9600 FP   49.59 5  
Ingmar Tarzan FP   50.01 4  

 

            3400 Hotfarm
Elisabeth Thulander   63.97 FP   1  
Blue Beast   98.45 98.07   2  

 

            3600 Farmstock
Anette Madsen 8eren FP   44.82    
Caj Höst ch-rail FP   88.30    

 

            4500 Farmstock
Daniel Ruderfelt Diseladdict 89.23 89.11   2  
Kalle Tagesson Heavy Metal FP   96.34 1  
Andreas Jönsson Wifes Nightmare 3.86 86.73   4  
Göransson Blue Wiking 94.14     3  

 

            3401-4400 Trimmad
Pernilla Persson JD 3130 84.56 FP 1    
Magnus Emilsson 77:AN 61.48 71.36 3    
Blue Steel   98.63 99.05 2    

 

            4401-5700 Trimmad
Bengt Jönsson Viktoria FP   79.77 1  
Benny Thyren Bison FP   67.73 2  
Mats Olsson   FP   51.57 4  
Erik Franzen   FP   57.37 3  

Skriv en kommentar: (Klicka här)

123minsida.se
Bokstäver kvar: 160
OK Skickar...
Se alla kommentarer

| Svar

Senaste kommentarer

04.06 | 23:43

Hur länge håller det på till ungefär? 😀

...
29.05 | 19:44

Kommer fint ordnat lycka till med allt

...
30.12 | 19:55

Gott nytt till dej eller ditt team, MVH SH

...
09.05 | 18:34

Det kommer att säljas ungefärliga programblad på tävlingen för 20kr st

...
Du gillar den här sidan