2014 Resultat

Namn/Traktor Drag 1 Drag 2 Pulloff Plats Gardenpulling 300kg
Lukas, Volvo 17,98 15,03 17,59 1    
Viktor, Volvo 34,22 16,95   2    
Patrik, IH   28,75 20,54   3    
Oliver Murray 12,6 16,81   4    
               
            Gardenpulling 500kg
Joel Karlsson 33,86   40,91 1    
Inez, JD   32   32,95 2    
Hugo, Volvo 32,62   18,37 3    
Erik, Volvo 32,91   16,79 4    
Isac, Bolens 34,64   15,87 5    
Axel, JD   32,5   15,71 6    
Elin, Bolens 17,13 19,39   7    
Albin, Volvo 34,42          
               
            600kg Compact
Hardcore Harvester 23,1 60,1   1    
Wild Anden 24     2    
               
            600kg modifierad
Not yet a toy FP     1    
Just in time 54,1 51,2   2    
               
            0-2400 Stand.
Christoffer Arehög BM400 100     1    
Johan Lindahl BM230 72,38 73,5   2    
Monia Nilsson BM230 27,62 70,96   3    
Ellen Karlsson BM230 32,2 65,39   4    
               
            2401-3400 Stand.
Christoffer Olsson BM600 FP   103,76 1    
Bo Nilsson Boxer350 FP   100,02 2    
Niklas Ödahl Boxer 350 FP   71,96 3    
Anders Jönsson Boxer 350 FP   65,58 4    
Lars Lindskog BM600 FP     5    
               
            3401-4400 Stand.
Magnus Emilsson Ford 7710 FP   89 1    
Bengt Håkansson Deutz130 06 FP   86,57 2    
Daniel Nilsson BM 700 FP   85,79 3    
Eddie Johansson MF 690 86,7 FP 77,99 4    
               
            3600 Farmstock
Anette Madsen IH 8eren 106,2   101,6 1    
Anna Cronwall Wildthing 886 105,8   97,6 2    
Caj Höst Volvo BM 102   94,2 3    
               
            3401-4400 Hotfarm
Bengt Jönsson Ford 5000 FP   116,4 1    
Anders Dragstedt IH 1046 FP   74,94 2    
Pernilla Persson JD 3130 26,81     3    
               
            4401-5700 Stand.
Joakim Svensson BM2650s FP   99,22      
Göran Lindahl Volvo BM810 99,39 Fp 84,25      
Stefan Pettersson MF1135 FP   98,88      
Julle Pettersson Ford 9600 FP   67,55      
Martin Wallin Same Laser FP   83,96      
Max Karlsson Volvo BM 810 FP   91,58      
Jörgen Pettersson JD 4440 FP   110      
Dahlberg Volvo BM 800 FP   99,2      
Fredrik Edwardsson Ford 7810 91,62 90,31        
Göran Lindahl Valtra 8550 FP   84,17      
Bengt Håkansson JD 4430 FP   92,37      
Mattias Nilsson Volvo BM 810 FP   84,98      
Lennart Antonsson BM800 FP   62,3      
               
            4401-5700 Hotfarm
Torbjörn Andersson Green Witch FP     1    
Benny Thyren BM470 83 86   2    
               
            5701-7500 Stand.
Markus Dahlman JD 4640 FP   114,2 1    
Julle Pettersson case 1370 FP   97,3 2    
Niklas Pettersson BM814 FP   96,4 3    
Leif Gunnarsson BM 2654 FP   95,2 4    
Ingmar Tarzan Nilsson FP   95 5    
Martin Göransson Ford 9600 FP   88,1 6    
Henrik Nilsson BM 2650 72,62 94   7    
Nibbe HNT BM 2650 72 86,8   8    
Kågerödsmotorserv. Landini 186 83,94 71,5   9    
               
               
            5701-7500 Stand 4W.
Magnus Vöcks BM 2105 FP     1    
Stefan Borgström BM 814 74,31 92,46   2    
Henrik Nilsson HNT BM 2654 90,82 88,84   3    
Fredrik Olsson MB Track 1600 81,05 82,34   4    
Petra Gunnarsson BM 2654 76,22 78,78   5    
Staffan Andreasson Valmet 2105 75,67 71,38   6    
Kågerödsmotorserv. Landini 186 84,19 71,38   6    
               
            3500 Modifierad
Bo-Inge Silver Spirit 111,4   107,7 1    
               
            Märkeskampen
Agroma   95,42 87,62   1    
Kågerödsmotorservice 88,62 82,98   2    
               

Skriv en kommentar: (Klicka här)

123minsida.se
Bokstäver kvar: 160
OK Skickar...
Se alla kommentarer

| Svar

Senaste kommentarer

04.06 | 23:43

Hur länge håller det på till ungefär? 😀

...
29.05 | 19:44

Kommer fint ordnat lycka till med allt

...
30.12 | 19:55

Gott nytt till dej eller ditt team, MVH SH

...
09.05 | 18:34

Det kommer att säljas ungefärliga programblad på tävlingen för 20kr st

...
Du gillar den här sidan